reede, märts 21, 2008

PMS

Post Mock Syndrome. Täpselt selline tunne on mul praegu. Proovieksamid lõppesid ja nädal Filipiinidel võttis igasugu tahtmise õppetööga tegelda. Niisiis istun ma praegu oma toas, laisklen ja räägin suvaliste inimestega suvalist filosoofilist juttu. Mõningad viimased teemad: kes on sõber? kuidas valitakse sõpru? kas inimese mõtlemine muutub, kui ta vahetab oma emakeele mõne teise keele vastu? jne. Sain äsja kirja Taurilt, kes kirjutas täheteadusest ja paralleeluniversumitest. Mõnus. Sain mõned proovieksamite tulemused tagasi ja ega midagi eriti rõõmustavat küll ei paista, siiamaani on kõik viied olnud (ärgem unustagem, et IB kasutab 7-pallisüsteemi). Miskipärast see mind küll eriti ei morjenda. Põhjuseks võib olla positiivne vastus ühest USA kolledžist. Kuigi see pole USA absoluutses tipus, on siiski tegemist hea erakolledžiga, kust on tulnud mitmed kaasaegsed ameerika kirjanikud. Ei ütleks, et rahvusvaheliselt tuntud, kuna nimesid nähes ei läinud peas ükski lambike põlema, aga siiski näitab see, et kirjutamisele pannakse seal palju rõhku. Positiivne.

Tahtsime sel nädalavahetusel Lantau saarele telkima minna. Lantau asub Hong Kong Islandist lõunas, selle loodeosas asub ka uus lennujaam. Valisime välja ühe ranna lõunarannikul ehk siis Hong Kongi kõige kaugem punkt üldse LPC-st. Grupp oli üsna kirev: Jane (Saksamaa), Camilo (Tšiili), Carmen, Melissa ja Grace (HK), Anna (Itaalia), Laurenz (Austria), Stefan (Makedoonia), Daniel (Tšehhi), Tony (Sri Lanka) ja Alex (UK). Kahjuks sain eile teada, et sellise ettevõtmise jaoks on kõigepealt end bürokraatiavõrgustikust läbi närida: saada kindlustus, vanemate nõusolekut tõestavad kirjad jne. Ehk siis sel nädalavahetusel meie vaimustavat reisi kindlasti ei juhtu.

Kirjutasin laulu. Pealkirjaks sai "Viiv" ja sõnad on järgmised:

taevaalleel
pilvisse kuu
heitunult peidab end
tühjust on täis
otsatu aeg
sus kaotasin iseend

kadudes hämaras kuhugi
usun vaid mitte millessegi
millessegi

(refrään)
laula kui jõuad ja laula kui saad
laula mu kodust ja laula me maast
võta see hirm ja minema vii
valva mu und veel üks viiv

miski mu sees
hingab ja on
maailma tulemas
puruneb klaas
valuleb hing
tean veel olen olemas

kuuvalguses õhk vaid väreleb
su lauludest lõhn jäi järele

(refrään)


Tunded, mõtted, olemine. Natuke popkultuurset juhanviidinglikkust.

Laulu võib järgmise 90 päeva jooksul leida siit: http://rapidshare.com/files/101157726/Madli_-_Viiv.mp3

Laulu lindistamisele aitasid kaasa Daniel trummidel, Chun Ho hiina flöödil ja Camilo kõristi ning salvestamiseks vajaliku tehnoloogiaga. Aitäh. :]Ahjaa, midagi toredat juhtus veel. Käisin kolmapäeval Maroon 5 kontserdil. Vägev elamus oli, kuna meie ropendavalt kallid piletid võimaldasid lausa Adam Levine'i nägu näha. Olime kokku umbes 20 LPC-kat, aga pooled olid odavamate piletitega saali tagaotsas, umbes 200m kaugusel lavast. Heli oli küll igal pool super, aga pärast kurtsid kõik 'tagumised', et lava peal toimuvast nad eriti aru ei saanud. Maroon 5 poisid aga on väga head kontserdimuusikud. Helikvaliteet oli super, trummi-, kitarri- ja sündisoolod olid täiesti olemas ning Levine tegi oma kidraga aeg-ajalt lahedaid punkarlikke hüppeid. Üliarmas. Istusin "This Love'i" ajal Nicki õlgadel, nii et maailm muutus kohe tüki maad ilusamaks ja tunne võimsamaks. Siis hakkasid inimesed meie taga kurtma, et nad kohe midagi ei näe, mispeale Nick hüüdis: "Why didn't you get a better ticket, then!" Ei ütleks, et just viisakas tegu, eriti arvestades seda, et igal inimesel oli oma istekoht, mille ees oli lubatud püsti seista, aga oma sektorist välja liikuda ei tohtinud. Samas andis see mu kontserdielamusele tohutult palju juurde, nii et me end väga süüdi ei tundnud. :]


2nd yearidel on täpselt 15 koolipäeva järel, mis jaotuvad koos vabade päevadega ilusti nelja nädala peale. Siis algab 2-nädalane study leave ja pärast seda ongi kohe eksamid. Kõige selle vahele mahuvad veel kõik kolledžiotsused, European Cultural Evening, prantsuse, hiina ja eesti keele suulised IB eksamid ja loodetavasti üks ilus ja rahvarohke telkimisüritus millalgi aprillis, rannahooajal.


Olge rõõmsad!

3 kommentaari:

Jeanne ütles ...

oh see on nii hea laul!! sa oled ikkagi nii tubli... ema ka ei uskunud, et sinu kirjutatud ja et sina laulad :P

marika ütles ...

Punkt üks. Laulu ei kommenteeri, sest seda olen pealkirjatul kujul varem juba kuulnud (OK, see on ühtaegu hää ja natuke nukker - kui ma varem pole õelnud). Viidingus on muidugi rohkem hillitsetud sarkasmi ja kibestumist, sina oled (õnneks veel) liiga siiras, et sellesse kategooriasse kippuda. Pigem meenutas see mulle 'Rändaja õhtulaulu'. Aga vb on minu kontekst rohkem nihkes kui teistel. Ja ma ei üritagi erapooletu olla. Kirjuta veel midagi (mõni laul, ma mõtlen).

Punkt kaks. Viska oma Filipiini-piltide picasa-link ka blogisse üles. Need terrassid olid täiesti hingematvad. Ja men's urinal kutsus esile heatahtlikke muigeid. :P
Punkt kolm. Tuleb järgmises kommentaaris.

Tormi ütles ...

Ilus lugu :)